KLUBOVÉ AKCE

Protože jsme ze všech koutů České republiky, je těžké se potkat společně na jednom místě. Ale zvládáme to alespoň v jednotlivých regionech!

Poznej nové fajn lidi na workshopech, organizovaných trénincích s běžeckými profíky a nebo při společné účasti na závodech.

tréninky s NAŠIMI TRENÉRY KONDIČNÍHO BĚHU

Cílem našeho klubu je přinášet běžeckou osvětu mezi širokou sportující veřejnost. 

...to jsou jen některé problémy, které hobby běžce potkávají. Chceme, aby vám běh přinášel především radost, ne chození po doktorech :-) Proto jsme oslovili běžecké experty z řad trenérů kondičního běhu Českého atletického svazu a bývalých elitních atletů a společně s nimi připravili organizované běžecké tréninky. Při tréninku se můžete zeptat na cokoliv, kde si ještě v běhání nejste jistí. Máte chuť dát svému běhání větší řád a posunout svoji výkonnost? 

Aktuální termíny tréninků ZDARMA:

PŘÍBRAM

Trenér: Tomáš Bičík, trenér 1. třídy TKB

Místo konání: Příbram, Sportovní areál pod Svatou Horou, Hrabákova ulice, MAPA, sraz na parkovišti u modrého auta "ToBi Training"

Nejbližší termín: pondělí 11. září, 17:00 - 18:30

Kontakt: 602 444 468, e-mail -

Účast na trénincích potvrzujte trenérům smskou, pro přehled, kolik lidí na trénink dorazí (pro přípravu cvičení, her apod.).

běžecké kempy s profi trenéry

PODZIM 2023   Běžecký kemp pro začátečníky a mírně pokročilé, Výcvikové středisko FTVS UK, Stráž nad Nežárkou

Přinášíme vám skvělou možnost, jak posunout své pobíhání na běhání za dohledu a rad těch nejlepších v oboru. Spolu s Vital Praha pořádáme běžecký kemp vedený trenéry kondičního běhu 1. třídy Českého atletického svazu (David Vaš, Veronika Preti). Čeká vás víkend plný praktických ukázek, nezbytné teorie i zajímavé besedy. Pro členy ČBK navíc za zvýhodněnou cenu! Maximální kapacita 25 míst.

společná účast na závodech

Už vás nebaví obrážet závody samotné? Manžel/ka na to není, děti mají jiné zájmy a psa na závod nevezmou? Nemáte se na závod jak dostat a hodila by se spolujízda? Láká vás zkusit si týmový závod, ale nemáte vhodné parťáky? TEĎ UŽ JE MÁTE! Někdo z tisíců běžců Českého běžeckého klubu se vždycky rád přidá! Sdílejte svůj nápad na společnou účast na závodě ve facebookové skupině nebo nám napište na cbk@ceskybeh.cz a pomůžeme s organizací týmu! Fantastický pohled na náš tým bude ve společných klubových dresech, které jsme připravili ;-) Přehled závodů na celý rok najdeš v termínovce.

semináře

JIŽ PROBĚHLO

Technologické a výživové novinky, které běžcům pomáhají v tréninku, závodě i regeneraci. 

Termín: 23. 1. 2023 17:00 - 21:00 

Místo: FTVS UK, José Martího 31, Praha 6, Posluchárna 6

Online: možnost shlédnout seminář také online - více informací po přihlášení na seminář


PRO ČLENY ČBK (ZAPLACENÉ ČLENSTVÍ NA ROK 2023) A STUDENTY FTVS a VŠTVS PALESTRA ZDARMA - NUTNÉ SE NA SEMINÁŘ PŘIHLÁSIT!

PŘIHLÁŠKA

Špičky z oboru si našly čas a exkluzivně pro členy Českého běžeckého klubu připravili souhrn aktuálních trendů a novinek:

ING. ROBERT KLEINER, MBA , CEO S1W

Sportovní technologický guru. Průkopník "wattů" v českém sportu, který zavádí na český trh další technologické novinky. Povolanějšího člověka těžko pohledáte. Robert se během semináře dotkně těchto témat:

„Smysluplné zapojení moderní techniky v tréninkovém procesu (nejen) běžce“ - délka cca 90 minut


ING. ALEŠ MÁSLO, ŘEDITEL VITAR SPORT (DISTRIBUTOR PRODUKTŮ ENERVIT DO ČR)

"Jdeme až k samotné podstatě fungování organizmu a tím pomáháme sportovat lépe". To je motto nejen Aleše, ale celé společnosti VITAR Sport. V rámci tohoto semináře se dozvíte, čemu se v rámci před/po/závodní výživě vyvarovat a proč.  Jeho téma je:

"Nejčastější chyby ve výživě vytrvalostních sportovců" - délka cca 90 minut


V rámci programu jsou vítány dotazy a diskuze na prezentovaná témata.

workshopy na běžecká témata

JIŽ PROBĚHLO 5. 11. 2022   Běh s holemi (Nordic Running), FTVS UK, Praha 6

Problematiku běhu s holemi si osvojíte nejprve teoreticky a následně i prakticky. V rámci instruktáže Vás naučíme správnou techniku Nordic Running, vyzkoušíme si různé varianty využití a ukážeme vhodná cvičení s running holemi. Na základě analýzy pořízených videozáznamů, společné diskuse a rozboru tematických dotazů tak bude Váš přehled o všech hlavních přínosech metody Nordic Running ucelený. Lektor: Milan Kůtek

JIŽ PROBĚHLO 6. 11. 2022   Core trénink a balanční pomůcky, FTVS UK, Praha 6

Na workshopu se seznámíte s aktuálními trendy v oblasti silových schopností využitím běžně dostupných balančních pomůcek (velké míče, balanční plošiny, medicinbaly, TRX systém, atd.). Vysvětleny jsou klady i zápory balančních ploch v silové přípravě. Lektor: PhDr. Radim Jebavý, Ph.D.

JIŽ PROBĚHLO 19. 11. 2022   Běžecký kineziotaping, místo konání bude upřesněno (FTVS UK nebo Vital Praha) - PLNĚ OBSAZENO, MOŽNOST PŘIHLÁSIT SE JAKO NÁHRADNÍK

Workshop je určen kondičním běžcům i trenérům, kteří by se rádi s touto metodou seznámili, prakticky se naučili její základy a dozvěděli se, jak tejpování nejlépe v běžecké přípravě využít. Lektorka: Mgr. Marcela Bartoňová